Головна » 2016 » Квітень » 19 » Три нові варіанти продати вживане авто
12:49
Три нові варіанти продати вживане авто

    

Продажi вживаних машин будуть вiдбуватися через офiцiйних дилерiв i систему trade-in, яка дає змогу обмiняти стару машину на нову Верховна Рада прийняла законопроект "Про внесення змiн до Податкового кодексу України щодо стимулювання ринку вживаних товарiв". Документ врегульовує оподаткування вживаних автомобiлiв, пише газета "Експрес". Крiм того, їх продажi тепер будуть вiдбуватися через офiцiйних дилерiв i систему trade-in, яка дає змогу обмiняти стару машину на нову пiсля доплати.

 -- Ранiше автосалон викуповував (комiсiйний майданчик брав на комiсiю) користовану машину в її власника, скажiмо, за 10 тисяч доларiв, - розповiдає Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоцiацiї автоiмпортерiв i дилерiв. - Вiдповiдно до Податкового кодексу, салон повинен був сплатити 20% податку на додану вартiсть вiд цiєї суми, тобто 2 тисячi доларiв. Щоб заробити, а не втратити на оборудцi, автосалон мав продати це авто щонайменше за 13 тисяч доларiв. Таким чином салон мiг заробити тисячу за передпродажну пiдготовку.

 Однак така цiна не була реальною, тому машину продавали перекупникам на базарi або безпосередньо новому власнику без податкiв. Також продавець мiг самостiйно продати автомобiль через iнтернет. -- Тобто, офiцiйно через автосалони такi продажi не проходили? -- Саме так, тому бюджет нiчого не отримував. Наприклад, у 2014 роцi неофiцiйно було продано близько 300 тисяч автомобiлiв. Втрати бюджету вiд таких оборудок можна оцiнити приблизно в 1 мiльярд гривень.

 -- Як вiдбуватимуться перепродажi старих авто тепер? -- Автосалон буде викуповувати машину у власника, який хоче продати її. Суму обумовлять заздалегiдь. Вона має влаштовувати обидвi сторони. Вiдтак продавець отримає свої грошi, а автосалон далi продаватиме машину зi своєю нацiнкою. Можливий також iнший варiант - продаж через автосалон, але пiд реалiзацiю. Наприклад, автосалон вiзьме у власника його автомобiль на комiсiю. При цьому цiна власника - 10 тисяч доларiв. Однак пiсля того, як власник машини отримує свої грошi, вiн сплачує автосалону обумовлену заздалегiдь комiсiю, скажiмо, у розмiрi 500 доларiв. -- Якi податки сплатить автосалон?

 -- Вiдповiдно до прийнятого закону, автосалону нарахують ПДВ лише на отриманий прибуток, тобто на 500 доларiв. Отже, в результатi продавець цiлком прозоро отримує кошти за продану машину, а покупець одержує iз салону машину з гарантiями. Тобто вiн не переживає, що йому пiдсунуть кота в мiшку. Податок буде перераховано в бюджет країни, а автосалон матиме легальний прибуток. -- Чому покупець одержить машину з гарантiями? -- Перш нiж бути виставленою для продажу в салонi, машина буде проходити передпродажну пiдготовку. В тому числi проводитимуть юридичну перевiрку машини, бо за юридичну чистоту машини вiдповiдає автосалон. -- Чи можна продати машину без участi автосалону?

 -- Власник може сам продати авто або звернутися до перекупникiв. Однак тепер вiн також має можливiсть купувати й продавати машину через автосалон. Думаю, що люди активно почнуть користуватися комiсiйними автосалонами для продажу своїх машин, бо в такий спосiб можна виставляти їх за своєю цiною й чекати реального покупця. Це краще, нiж одразу продавати автомобiль на ринку за цiною, що її запропонував перекупник. -- Коли законопроект набирає сили?

 -- Пiсля того як вiн буде пiдписаний та опублiкований. -- У першому читаннi також прийнято законопроект про зниження акцизу на вживанi автомобiлi.

 -- Думаю, що вiн не буде прийнятий, бо люди, якi його лобiюють, роблять це задля ввезення росiйських автомобiлiв. Я зараз хочу внести поправку, що зниження мита не буде стосуватися машин iз РФ. Вважаю аморальним вивозити в Росiю грошi, за якi потiм будуть купувати "гради" й убивати ними наших громадян. Свiтлана ОЛIЙНИК, газета "Експрес".

Переглядів: 523 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar