Головна » 2015 » Липень » 16 » 2 важливих зміни для українських водіїв
09:30
2 важливих зміни для українських водіїв

 

   У вівторок 14 липня Верховна Рада України прийняла історичний для українських автомобілістів законопроект №2562 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».

Якщо сказати простіше – цей документ передбачає введення в дію автофіксації порушень ПДР. За прийняття закону в другому читанні і в цілому проголосували 267 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів, передає Автоцентр.

Основні зміни для українських автомобілістів:

1. Законом запроваджується практика автоматичної фіксації порушень ПДР за допомогою фото - або відеокамер. Передбачено, що при автофиксації порушень ПДР відповідальність несе власник транспортного засобу і саме на нього покладається функція доведення того, що не він був за кермом у момент скоєння відзнятого порушення ПДР. Власникам ТЗ (фізичним або юридичним особам) надсилаються листи щастя – рекомендовані листи з постановою про накладення штрафу з відзнятим фактом порушення ПДР.

2. Вводиться також практика застосування штрафних балів. Зокрема, кожному водієві з початку року нараховується 150 штрафних балів, певна частина яких віднімається за скоєння порушень ПДР (наприклад, за перевищення швидкості, проїзд на червоне світло, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки – відмінусовується 50 балів ). Грошовий штраф порушник повинен буде заплатити лише після того, як він вичерпає запас нарахованих йому балів.

Законом також передбачена можливість для власників ТЗ повідомити в органи МВС, що займаються забезпеченням безпеки руху, контактний номер свого мобільного телефону або адресу електронної пошти для того, щоб отримувати інформацію про порушення ПДР, скоєних за участю їх ТЗ. Причому, дана інформація повинна вноситься в поліцейську базу даних безкоштовно.

Крім того, на Кабінет Міністрів України покладено обов'язок у місячний термін після набрання чинності Законом повідомити автовласників про всі автомобілі, які на нього зареєстровано. Ця норма спрямована на тих господарів ТЗ, які продали їх за дорученням і на даний момент не знають, хто нині їздить на їх колишньому транспорті, власниками яких вони де-юре є.

Переглядів: 499 | | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar